Fotowoltaika dla domu
Jeśli jesteś właścicielem domu jednorodzinnego lub nieruchomości w zabudowie szeregowej i masz już dość galopujących cen energii i wyższych rachunków za prąd to instalacja fotowoltaiczna jest
idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!
Możesz bowiem zamienić dach lub kawałek swojej działki w małą elektrownię słoneczną, która będzie produkować prąd na twoje potrzeby. Inwestycja zwróci się już w ciągu 6-7 lat, przy czym warto zaznaczyć, że gwarancja na sprawność paneli wynosi nawet 25 lat.
Istotną cechą instalacji fotowoltaicznych jest bowiem długa żywotność, co stanowi jedną z kluczowych zalet.
Jakie są koszty instalacji?
Ceny ustalane są indywidualnie dla każdego klienta.
Wysokość wydatków potrzebnych na realizację inwestycji takiej jak fotowoltaika dla domu zależy od szeregu rozmaitych czynników, w tym m.in.:
- rodzaju wybranych paneli oraz inwertera
- poziomu rocznego zużycia prądu
- wymaganego sprzętu towarzyszącego, czyli kabli, konstrukcji do montażu paneli
- elementów zabezpieczających przed przepięciami
- warunków technicznych na posesji.
Bez systemu fotowoltaicznego musimy być gotowi na podwyżki cen prądu i jednoczesny spadek wartości nieruchomości. Decydując się na jego instalację ponosimy jedynie koszty stałe - nie musimy przejmować się wzrostem cen energii!
Gdzie najlepiej zamontować instalację fotowoltaiczną dla domu jednorodzinnego?
Miejsce na instalację modułów jest wybierane indywidualnie, w zależności od warunków technicznych na terenie nieruchomości. Można je umieścić zarówno na dachu, jak i na gruncie - optymalnie od południowej strony, która jest najlepiej nasłoneczniona. Warto jednak pamiętać, że dobrze dobrana i określona instalacja fotowoltaiczna jest w stanie zapewnić dużą część zapotrzebowania na energię elektryczną danego gospodarstwa domowego - nawet w przypadku konfiguracji na wschód lub zachód.
Jaka jest wydajność paneli fotowoltaicznych?